Co oznacza, że moja sprawa trafiła na drogę prawną?

Zawsze, zanim sprawa trafi na ścieżkę prawną, Ultimo daje Klientowi szansę na rozwiązanie problemu zadłużenia na drodze polubownej. Wiemy, że powody braku spłaty zobowiązania często wynikają z trudnej sytuacji finansowej i każdy zasługuje na szansę poprawy jakości swojego życia. Jeśli prowadzone przez nas działania nie przynoszą efektu, Ultimo w imieniu wierzyciela, może przekazać sprawę na drogę prawną. W tym momencie obsługę przejmuje Kancelaria Prawna K. Buczek i Wspólnicy Spółka Komandytowa, która wnosi powództwo do sądu. Brak polubownego porozumienia w sprawie zadłużenia sprawia, że windykacja wkracza w nowy etap, czyli postępowanie sądowe.

 

Dlaczego najlepszą drogą do wyjścia z zadłużenia jest droga polubowna?

W Ultimo najważniejsze jest zrozumienie problemów osób zadłużonych i towarzyszących im negatywnych emocji. Stosowane przez nas polubowne podejście ma celu uniknięcie sytuacji, w której jesteśmy zobligowani do przekazania sprawy zadłużenia kancelarii prawnej. W tym celu nasi doświadczeni doradcy podejmują próby kontaktu z Klientami, analizują jego sytuację finansową i oferują pomoc w wyjściu z zadłużenia. W swoich działaniach przestrzegamy Zasad Dobrych Praktyk Windykacyjnych oraz Kodeksu Etycznego, zgodnie z którymi szanujemy prawa dłużnika. Proponujemy każdemu Klientowi ugodę, czyli ratalny harmonogram spłaty długu oraz możliwość skorzystania z nowoczesnych narzędzi obsługi zadłużenia, między innymi portalu eUltimo.

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, w przypadku, kiedy prowadzone przez nas próby kontaktu nie skutkują podpisaniem ugody, to sprawa zadłużenia trafia do kancelarii prawnej, a w efekcie na etap postępowania sądowego. W taki sposób, przez decyzję sądu, może zostać uzyskany egzekucyjny z klauzulą wykonalności, który daje komornikowi możliwość przymusowego ściągnięcia należności od osoby zadłużonej, co może generować dodatkowe koszty postępowania egzekucyjnego.

 

W jaki sposób mogę uniknąć przejścia do drogę prawną i naliczania dodatkowych kosztów?

Przede wszystkim istotne jest to, aby reagować na próby kontaktu z naszej strony. Najważniejsza jest rozmowa z doradcą oraz podpisanie i odesłanie do nas ugody, którą załączamy w korespondencji Doradca, po przeprowadzeniu weryfikacji osoby, z którą rozmawia, przedstawi Ci szczegóły zadłużenia, zapyta o sytuację finansową i zaproponuje harmonogram spłaty w ratach. Odpowie także na wszystkie nurtujące Cię pytania oraz wytłumaczy, w jaki sposób szybko i bez niepotrzebnego stresu rozwiązać problemy finansowe.

Możesz również skorzystać z wygodnego, bezpiecznego i dyskretnego rozwiązania, jakim jest portal obsługi zadłużenia eUltimo. To stworzony specjalnie dla naszych Klientów portal internetowy, w którym można w prosty sposób: kontrolować swoje zadłużenie, zawrzeć ugodę on-line, spłacać raty - zgodnie z przyjętym harmonogramem, a także korzystać z dedykowanych ofert (z komputera stacjonarnego, laptopa oraz telefonu komórkowego).

Jeżeli chcesz uniknąć skierowania sprawy na drogę prawną, to musisz pamiętać o kilku kwestiach:

  1. odbierz telefon od naszego doradcy lub zarejestruj się na eUltimo i dogadaj się z nami na wygodne raty;
  2. przeczytaj listy, które do Ciebie wysyłamy;
  3. podpisz i odeślij bezpłatnie ugodę załączoną do listu;
  4. pilnuj terminowych wpłat i pozostań z nami w stałym kontakcie.
Te proste zasady uchronią Cię przed naliczeniem dodatkowych kosztów z tytułu postępowania sądowego, które mogą znacznie podwyższyć wysokość zobowiązania do spłaty.

Naszym Klientom składamy szereg propozycji porozumienia i polubownego rozwiązania problemów finansowych. Zachęcamy do podjęcia spłaty oraz kontaktu, do dogadania się na wygodne raty, dzięki którym każdy Klient Ultimo może wyjść na prostą i nie czuć ciężaru zadłużenia. Wierzymy, że normalna, ludzka rozmowa może zdziałać więcej, dlatego zadzwoń do nas już dziś pod numer bezpłatnej infolinii: 800 804 904 lub skontaktuj się za pośrednictwem formularza na naszej stronie. 

Wróć