Co to jest ugoda?

W Ultimo podejmujemy szereg działań polubownych, aby wesprzeć naszych Klientów w rozwiązaniu problemów finansowych. Wiemy, że każda sprawa naszego Klienta ma swoją indywidualną historię i posiadanie długu wiąże się dużym stresem, a potrzeba bezpieczeństwa materialnego jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna. Dlatego, po dokonaniu analizy finansowej sytuacji Klienta, z pomocą naszych doradców ustalana jest optymalna kwota miesięcznej raty oraz dzień do którego możesz ją zapłacić.

Zawarta w wyniku negocjacji ugoda jest więc niczym innym jak ratalnym planem wyjścia z zadłużenia, który uwzględnia Twoje bieżące możliwości finansowe oraz cykliczność dochodów.  

 

Co dzieje się po ustaleniu ratalnego planu spłaty?

 

Po ustaleniu z naszym doradcą harmonogramu spłaty zobowiązania możesz spodziewać się, że:

  • zostanie do Ciebie wysłany pocztą lub mailem dokument ugody, będący potwierdzeniem zawartego porozumienia, dzięki temu widzisz w jakim czasie i terminie pozbędziesz się długu;
  • ugodę należy podpisać i odesłać, zawsze dołączamy opłaconą kopertę zwrotną, aby nie narażać Cię na dodatkowe koszty, może także potwierdzić zawarcie ugody za pomocą wiadomości sms bądź email;
  • możesz na bieżąco kontrolować stan swojego zadłużenia i dokonywać płatności za pośrednictwem portalu obsługi zadłużenia eUltimo - rejestracja zajmie Ci kilka chwil, szybko oraz bezstresowo uregulujesz ratę, możesz także skorzystać z dedykowanej oferty;
  • jeżeli będziesz wywiązywał się z umowy, którą zawarłeś z Ultimo, to kontakty z nami ograniczą do niezbędnych, a Twoje zadłużenie będzie malało z miesiąca na miesiąc;
  • systematyczność wpłat może także spowodować, że doradca zaproponuje Ci interesującą ofertę dodatkową w postaci zawieszenia naliczania odsetek lub umorzenia części zobowiązania - sprawdź na eUltimo, czy została przygotowana dla Ciebie propozycja i planuj swoją przyszłość spokojnie.

 

Czy mogę otrzymać ugodę na maila?

 

Tak, w każdej rozmowie dotyczącej ustalenia ratalnego planu spłaty długu możesz poprosić o przesłanie umowy na maila. Ważne jest to, abyś odpowiedział na niego, potwierdzając akceptację warunków ugody. Dla wielu naszych Klientów, również z zagranicy, taka forma polubownego rozwiązania problemów finansowych jest wygodniejsza i daje im możliwość zachowania większej dyskrecji.

 

Czy mogę zawrzeć ugodę wyłącznie przez telefon?

 

Kontakt z naszym doradcą nie jest jedyną drogą do zawarcia ugody. Oferujemy Ci również wygodną i bezstresową formę zarządzania swoimi zobowiązaniami za pośrednictwem portalu obsługi zadłużenia eUltimo. Dzięki niej możesz - przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu - zaproponować własne warunki spłaty, na dogodne dla Ciebie raty oraz płacić on-line. Tym samym oszczędzasz czas i masz stały dostęp do historii swojego zadłużenia. 

Cały czas także rozwijamy nowe możliwości, które ułatwiają Ci akceptację warunków ugody. Po otrzymaniu od nas listu z załączoną ugodą, za pośrednictwem poczty tradycyjnej, możesz także zatwierdzić jej warunki przez wysłanie wiadomości SMS. Treść jaką należy wpisać możesz odnaleźć w liście, w którym opisujemy dostępne sposoby formalnego zawarcia porozumienia z nami. Zobacz, jakie to proste i w razie dodatkowych pytań skontaktuj się z naszymi doradcami pod bezpłatnym numerem infolinii: 800 804 904!

W Ultimo wierzymy, że możemy dogadać się z każdym Klientem, co oznacza, że dążymy do zawarcia ugody z osobą zadłużoną. Współtworząc i promując Zasady Dobrych Praktyk Windykacyjnych, działamy zawsze z poszanowaniem słusznego interesu naszych Klientów. Wiemy, że najtrudniejszy jest pierwszy krok, dlatego oferujemy Ci wsparcie na każdym etapie, niełatwej drogi do odzyskania równowagi finansowej. Skontaktuj się z nami i sprawdź, jakie rozwiązanie przygotowaliśmy dla Ciebie!

 

Wróć