Czy Ultimo dolicza jakieś koszty dodatkowe do swoich działań?

Ultimo jako firma windykacyjna podlega przepisom prawa polskiego, które w sposób precyzyjny reguluje zasady naliczania odsetek. Działamy na rynku odpowiedzialnie, zgodnie z prawem i Zasadami Dobrych Praktyk windykacyjnych, w związku z tym nie pobieramy opłat za podejmowane działania windykacyjne np. za listy, telefony, wizyty osobiste. W trakcie kontaktu z Klientami dążymy do zawarcia ugody i pomocy osobie zadłużonej, dlatego jako wierzyciel możemy naliczyć jedynie ustawowe odsetki za opóźnienie.

Nie spłacanie długu powoduje, że z czasem wysokość zobowiązania finansowego zwiększa się i może stanowić jeszcze większe obciążenie dla domowego budżetu. Doświadczeni doradcy Ultimo zawsze proponują Klientom ugodę na wygodne, dopasowane do ich możliwości raty. Prowadzone przez nas działania pozwalają nie dopuścić do podwyższenia zadłużenia oraz uwolnić się od niepotrzebnego stresu.

 

Co wpływa na wysokość długu, który nie był spłacany?

 

Jeżeli nie regulujesz swoich zobowiązań finansowych na bieżąco, możesz wpaść z czasem w „pętlę zadłużenia”. Ilość środków, które będziesz musiał przeznaczać na regulowanie zaległych i obecnych płatności może być za duża w stosunku do Twoich możliwości finansowych. W Ultimo często spotkamy się z tak trudnymi sytuacjami życiowymi. Nasi Klienci zastanawiają się często, dlaczego ich dług jest aż tak duży? Z czego wynikają dodatkowe koszty, jakie muszą ponosić?

Należy pamiętać o tym, że Ultimo przejmuje wierzytelność, czyli dług od wierzyciela pierwotnego na podstawie umowy cesji i w świetle prawa nie jest do tego potrzeba zgoda osoby zadłużonej (stanowi o tym art. 509 paragraf 1 Kodeksu Cywilnego). Co to oznacza w praktyce w odniesieniu do wysokości długu? W efekcie zobowiązanie finansowe jest większe, ponieważ dodatkowe koszty zostały już wcześniej doliczone u wierzyciela pierwotnego, czyli w instytucji, w której powstało zadłużenie.


 

Co to znaczy, że Ultimo może naliczyć jedynie ustawowe odsetki za opóźnienie?

 

Ultimo, od dnia cesji ma prawo naliczać ustawowe odsetki za opóźnienie przewidziane w Kodeksie Cywilnym (art. 481). Obecnie ich wysokość wynosi 7%, jednak jest to wartość zmienna, zależna od wysokości stopy referencyjnej ustalanej przez Narodowy Bank Polski.

W każdym z listów, które otrzymujesz od Ultimo możesz przeczytać, co wchodzi w skład Twojego zobowiązania finansowego. Pamiętaj, wszelkie formy kontaktu z naszej strony mają doprowadzić do polubownego rozwiązania Twoich problemów finansowych. Proponujemy Ci rozłożenie zadłużenia na raty, ponieważ wiemy, że wyjście długów jest możliwe, jeśli otrzymasz właściwe wsparcie.

Oferujemy także możliwość skorzystania z portalu obsługi zadłużenia eUltimo, dzięki któremu możesz szybko, wygodnie i bezpiecznie: dokonywać płatności, sprawdzać aktualny stan zadłużenia oraz korzystać z dedykowanych ofert (z komputera stacjonarnego, laptopa oraz telefonu).

 

Jest wiele tematów, które nurtują osoby zadłużone. W Ultimo pomogliśmy już wielu osobom, rozumiemy skąd wynikają Twoje obawy oraz chętnie odpowiemy na pytania.  Zadzwoń i sprawdź, w czym możemy Ci pomóc! Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem bezpłatnej infolinii: 800 804 904.

 

 

 

Wróć