Czym jest Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami?

Ultimo przykłada ogromną wagę do standardów funkcjonowania oraz jakości obsługi klienta. Kluczową wartością dla nas jest postępowanie w zgodzie z zasadami etyki, a także zasadami dobrych praktyk biznesowych. Dlatego firma jest członkiem Polskiego Związku Zarządzania Wierzytelnościami, który wcześniej znany był jako Polski Związek Windykacji.

 

Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami jest instytucją, która zrzesza działające w Polsce firmy windykacyjne, podmioty zajmujące się obrotem wierzytelności, faktoringiem, a także wywiadem gospodarczym. Do organizacji przynależy obecnie ponad 70 członków, których wiarygodność biznesowa oraz etyczna zostały zweryfikowane. Jego działalność koncentruje się na integracji środowiska związanego z obsługą wierzytelności, a także wypracowywaniu jeszcze lepszych standardów działalności branży. 

Członkostwo Ultimo w Polskim Związku Zarządzania Wierzytelnościami:

  • jest potwierdzane każdego roku pozytywną rekomendacją Związku;
  • to gwarancja dla klientów firmy, że działamy zgodnie z kanonem najlepszych praktyk biznesowych;
  • dowodzi jakości działalności firmy, a Tobie – jako jej klientowi – gwarantuje, że współpracujesz ze specjalistami, którym można zaufać.

Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami prowadzi również działalność na polu międzynarodowym. Od 2008 roku jest członkiem FENCA (Federation of European National Collection Associations), wpisując się tym samym w europejskie standardy realizowania działań związanych m.in. z windykacją.

 

Nie tylko Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami

 

Ultimo, jako jedna z czołowych firm na rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce, jest członkiem najważniejszych organizacji zrzeszających ekspertów z tej branży:

  • należymy do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – stosujemy się do Kodeksu Dobrych Praktyk stworzonych przez tę instytucję;
  • otrzymaliśmy Certyfikat Etyczny KPF, potwierdzający wysokie standardy etyczne, jakimi kierujemy się zarówno we współpracy z partnerami biznesowymi, jak i klientami;
  • wdrożyliśmy także własny Kodeks Etyczny, kładąc w nim nacisk m.in. na zachowanie doradczych relacji z klientami, szacunek, udzielanie rzetelnych i pełnych informacji oraz transparentność działalności.

Przynależność do organizacji branżowych oraz przestrzeganie zasad etyki potwierdzone przez zewnętrzną jednostkę to najlepsze dowody na to, że warto podjąć współpracę z Ultimo.

Jeśli jesteś naszym Klientem, pamiętaj, że:

  • udzielimy Ci rzetelnej pomocy w wyjściu z długów;
  • masz szansę na podpisanie komfortowej dla siebie ugody, dzięki której uregulujesz zobowiązania na drodze polubownej;
  • doradcy Ultimo są do Twojej dyspozycji zawsze, gdy masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości;
  • otrzymasz od nas uczciwe, rzetelne i pełne informacje - związane z Twoją sprawą - w przyjaznej, pełnej zrozumienia atmosferze.

Masz pytania lub wątpliwości? Nie wahaj się i nawiąż kontakt, np. telefonicznie. Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod bezpłatnym numerem infolinii: 800 804 904.

 

 

 

Wróć