SPŁACAJ DŁUG PRZEZ INTERNET  >>

lub skontaktuj się z nami

CZAT Z KONSULTANTEM >> FORMULARZ KONTAKTOWY >>

*Numer jest bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych i komórkowych.

Na czym polega konsolidacja zadłużeń

Na czym polega konsolidacja zadłużeń?

Na czym polega konsolidacja zadłużeń?

Masz wiele zobowiązań finansowych, a wysokość comiesięcznych rat zaczęła Cię przytłaczać? Jeśli tak, możesz się zastanawiać, czy konsolidacja kredytów będzie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Dowiedz się, na czym dokładnie polega, dla kogo jest dostępna i czy rzeczywiście warto z niej skorzystać.

Kredyt na remont, niespłacona karta kredytowa, do tego raty za telewizor i meble… za dużo wszystkiego? W natłoku zobowiązań możesz zacząć tracić kontrolę – zwłaszcza, gdy każda płatność wymaga wykonania oddzielnego przelewu, a łączna kwota powoli przewyższa Twoje możliwości finansowe. Jednym z rozwiązań, które można zastosować w takiej sytuacji, jest konsolidacja kredytów.

Co to jest konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów polega na wzięciu nowego kredytu na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny można uzyskać w banku. W jego ramach kredytodawca ureguluje dotychczasowe zobowiązania ciążące na kredytobiorcy i zastąpi je nowym. Będzie ono opiewało na łączną kwotę poprzednich kredytów podwyższoną o nową prowizję oraz odsetki.

Warto wiedzieć, że:

  • konsolidacja kredytów to kolejne zobowiązanie, które może oznaczać dodatkowe koszty;
  • w zamian za kilka rat spłacanych wcześniej, płacisz jedną – może być niższa od łącznej wartości poprzednich zobowiązań. Najczęściej nie wynika to jednak z tego, że masz do spłacenia niższą sumę, ale że jest ona rozłożona na większą liczbę rat. To może Ci ułatwić regularną spłatę zobowiązania, bez ryzyka wpadania w długi;
  • aby skorzystać z konsolidacji kredytu w banku, najczęściej trzeba mieć pozytywną historię kredytową w BIK – może być ona nadszarpnięta, jeśli masz zaległości w płatnościach. Będzie Ci również trudno uzyskać taki kredyt, jeśli masz długi i zostałeś wpisany do bazy jednego z BIG-ów.

Sprawdź oferty spłaty długu online

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Oznacza to, że konsolidacja kredytów nie jest sposobem na spłatę już istniejących długów, ale na zminimalizowanie ryzyka ich wystąpienia. Możesz o niej myśleć wówczas, gdy jeszcze nie masz problemów z przekroczonymi terminami płatności, a chcesz zmniejszyć ciężar comiesięcznych rat, rozciągając spłatę w czasie.

Czy istnieje konsolidacja chwilówek? 

Chwilówki to pożyczki gotówkowe opiewające zazwyczaj na niewielkie kwoty (maksymalnie kilka tysięcy złotych), które należy spłacić najczęściej w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Dlatego na rynku finansowym nie istnieje takie rozwiązanie jak konsolidacja chwilówek. Jeżeli zaciągnąłeś ich kilka i masz problemy z uregulowaniem należnej pożyczkodawcy kwoty, nie możesz skonsolidować płatności.

Uwaga! Zaciąganie zwykłego kredytu na spłatę chwilówek również jest niekoniecznie dobrym rozwiązaniem – jak każda inna pożyczka, wiąże się z dodatkową prowizją i odsetkami.

Jeśli nie konsolidacja zadłużenia, to co?

Jak widzisz, konsolidacja to raczej rozwiązanie profilaktyczne, a nie narzędzie przeznaczone dla osób z zadłużeniem. Jeśli ciążą na Tobie nieuregulowane płatności, każde kolejne zobowiązanie zwiększa ryzyko, że wpadniesz w spiralę długów.

Co zatem zrobić w zamian? Dogadać się w sprawie spłaty zobowiązań, które już obciążają Twoje konto. Jeśli jesteś Klientem Ultimo, możesz to zrobić w kilka minut. Zadzwoń do doradcy pod bezpłatny numer infolinii 800 804 904 albo zaloguj się do panelu obsługi klienta on-line i ustal nowy, bezpieczny harmonogram płatności.

Jeśli Twoja sytuacja finansowa jest trudna, możesz poprosić o raty w wysokości nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Tak niewiele wystarczy, aby:

  • zacząć krok po kroku zmniejszać swój dług, zamiast go powiększać;
  • móc uregulować płatności bez obawy o dodatkowe konsekwencje w postaci windykacji na drodze sądowej;
  • uniknąć niedogodności związanych np. z egzekucją komorniczą.

Chociaż droga do spłaty długów bywa długa, warto uzbroić się w cierpliwość i podjąć rozsądne rozwiązania. Jeśli natomiast masz wątpliwości, jak działać – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Wybierz, jak chcesz się z nami dogadać

Rozmowa to pierwszy krok do znalezienia pomocy, dlatego zadzwoń, wyślij e-mail lub odezwij się do nas na czacie.

Zadzwoń do nas

Wolisz bardziej bezpośredni
kontakt? Zadzwoń i porozmawiaj
z naszym doradcą!

800 804 904 *  >> * bezpłatna infolinia
(również z tel. komórkowych)

Jeżeli Twoja sprawa jest na etapie postępowania sądowego, zadzwoń:

+ 48 71 358 16 38
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Jeżeli Twoja sprawa jest na etapie postępowania egzekucyjnego, zadzwoń:

+ 48 71 323 47 90
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Jeżeli chcesz się skontaktować w sprawie upadłości konsumenckiej, zadzwoń lub wyślij wiadomość:

+48 739 190 255 lub +48 451 060 478
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Wyślij wiadomość

Napisz e-mail do specjalisty na adres: obsluga_klienta@ultimo.pl lub skorzystaj z formularza.

FORMULARZ >>

Napisz do doradcy

Nasi konsultanci czekają
na Twoją wiadomość
od poniedziałku do piątku
w godz. 8:00 – 18:00.

ROZPOCZNIJ CZAT >>

Spłacaj dług przez internet

Dzięki wiarygodnemu portalowi
obsługi zadłużenia eUltimo możesz
szybko, bezpiecznie i wygodnie
spłacić dług.

eULTIMO >>
eUltimo – logotyp

Dogadajmy się
online:

Szybko, bezpiecznie
i wygodnie