O nas

Grupa Ultimo należy do liderów rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce, nieustannie rozwijając się i powiększając swój udział w rynku.

Jesteśmy czołową firmą windykacyjną specjalizującą się w zakupie konsumenckich wierzytelności masowych, szczególnie z sektora bankowego i telekomunikacyjnego oraz w odzyskiwaniu należności przeterminowanych.

W Ultimo przykładamy dużą wagę do standardów działania i jakości obsługi wszystkich partnerów biznesowych oraz osób zadłużonych, budując na tym swoją przewagę konkurencyjną. Prezentujemy doradcze podejście do rozwiązania problemów osób zadłużonych. Naszym priorytetem jest skuteczne, ale przede wszystkim etyczne działanie prowadzące do odzyskania wierzytelności. Spółka daje wiele możliwości rozwoju zawodowego - obecnie zatrudniając ponad 800 pracowników.

Na przestrzeni kilkunastu lat działalności zakupy wierzytelności uczyniły Grupę Ultimo wiodącą firmą zarządzania wierzytelnościami, dzięki:


- obsłudze ponad 21,5 mld zł zadłużenia ponad 3,1 mln polskich konsumentów nabytych od 2002 roku;
- wdrożeniu blisko 350 portfeli wierzytelności;
- ponad 4,8 mln obsługiwanych spraw.

Dzięki wieloletniej obecności na rynku, zbudowanej i ugruntowanej pozycji rzetelnego partnera, Ultimo wypracowało profesjonalne relacje biznesowe z wiodącymi sprzedawcami pakietów wierzytelności w Polsce. Ultimo S.A. jest członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce - instytucji stojącej na straży wysokich standardów postępowania w obrocie gospodarczym. Od 2010 roku Ultimo ma licencję Komisji Nadzoru Finansowego na zarządzanie wierzytelnościami sekurytyzowanymi.

Od sierpnia 2014 r. Ultimo S.A. jest częścią międzynarodowej Grupy B2Holding.
B2H ma siedzibę w Norwegii i jest jednym z wiodących podmiotów w zakresie zakupu wierzytelności i windykacji, prowadząc swoją działalność w Skandynawii, Europie Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach. Strategią B2Holding jest powiększanie swojego portfolio poprzez inwestowanie w nowe i atrakcyjne rynki na mapie Europy oraz oferowanie efektywnych i optymalnych rozwiązań dla partnerów biznesowych i osób zadłużonych.

Wróć