Zarząd Spółki

ULTIMO, jako nowoczesna firma windykacyjna stawia na ludzi z pasją i rozległymi kompetencjami oraz doświadczeniem. Poznaj naszych ekspertów – Zarząd ULTIMO. 

 

Zarząd Spółki

 

Aneta Borycka - Prezes Zarządu (CEO - Chief Executive Officer)

Aneta Borycka funkcję Prezesa Zarządu Ultimo objęła w lipcu 2019 roku.

Z firmą związana jest od marca 2012 roku, od listopada 2016 r. będąc członkiem Zarządu Ultimo.

W okresie od września 2017 do czerwca 2019 pełniła jednocześnie funkcję Chief Operating Officera, zarządzając zespołem strategii, wierzytelności zabezpieczonych i niezabezpieczonych oraz analizy biznesowej. Odgrywa kluczową rolę w procesie transformacji ULTIMO w obszarze operacji, optymalizacji procesów i automatyzacji. Początkowo, w ramach grupy Ultimo, skutecznie wprowadziła na rynek startup pożyczkowy TAKTO Finanse na rynku polskim.

Aneta Borycka z sukcesem zarządzała projektami w sektorze bankowo-finansowym, gdzie zdobyła szeroką wiedzę, szczególnie z zakresu rynku consumer finance, pełniąc m.in. funkcję Dyrektora Zarządzającego Pionem Marketingu w Credit Agricole Bank Polska, odpowiedzialnego za zarządzanie produktami i rozwój nowych produktów i usług, zarządzanie marką i komunikacją banku oraz  strategiami klienckimi.

Ukończyła Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Executive MBA na Aalto University School of Economics.

 

Przemysław Cichoń - Członek Zarządu (CIO - Chief Investment Officer)

We wrześniu 2017 roku objął funkcję Chief Investment Officera odpowiedzialnego za inwestycje (zakup portfeli wierzytelności), wyceny, prognozy i relacje z partnerami biznesowymi. W marcu 2019 roku został powołany na stanowisko Członka Zarządu Ultimo S.A.

Pracę w Ultimo rozpoczął w 2002 roku, gdzie zdobywał kolejne doświadczenia i osiągał szczeble kariery zawodowej. Początkowo zajmował stanowisko analityka w Departamencie Ryzyka Kredytowego, w którym od 2004 roku pełnił funkcję Dyrektora. W latach 2006-2008 doświadczenie na rynku finansowym zdobywał jako Dyrektor Wykonawczy, a od 2008 roku był Dyrektorem Departamentu Strategii i Kampanii.

 

Mateusz Łuczak - Członek Zarządu (CFO - Chief Financial Officer)

Mateusz Łuczak do Zarządu Ultimo dołączył od 1 lipca 2019 roku, a od marca 2019 pełnił już funkcję Chief Financial Officera Ultimo.

Karierę w Ultimo S.A. rozpoczął w 2014 roku jako analityk finansowy w dziale Controlingu. Dzięki umiejętnościom analitycznego myślenia oraz nastawieniu probiznesowemu, szybko przechodził kolejne ścieżki kariery w Grupie Ultimo. Od samego początku nadzorował wiele projektów optymalizujących różne procesy w Grupie, zajmował się szeroko pojętym kontrolingiem i finansami. W 2017 roku objął kierownictwem dział Controlingu i Raportowania zarządzając jednocześnie trzema zespołami analityków.

Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w Hewlett-Packard i Ernst & Young. Ukończył Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz studia licencjackie z Matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Mateusz Łuczak posiada tytuł Chartered Financial Analyst (CFA).
 

 

Rada Nadzorcza

Olav Dalen Zahl – Przewodniczący Rady Nadzorczej

Danckert Mellbye – Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Kari Ahlström - Członek Rady Nadzorczej

Jeremi Bobowski – Członek Rady Nadzorczej


Wróć