20.09.2017

ULTIMO ma już 15 lat - świętuj razem z nami!


Od Krajowego Centrum Wierzytelności do ULTIMO

Wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy to dwóch fundatorów z doświadczeniem w bankowości, założyło spółkę pod nazwą Krajowe Centrum Wierzytelności Ultimo Sp. z o.o., która miała zająć się windykacją wierzytelności. Wówczas ten obszar dopiero raczkował, zamysłem więc był biznes, który poprzez dobrze zorganizowane procesy dostarczy bankom dobrą usługę.

Przez piętnaście lat ULTIMO rosło, nabywało nowych umiejętności i kompetencji, budując  zaufanie wśród wielu Partnerów biznesowych. Mała firma, początkowo zajmująca się tylko windykacją na zlecenie, umiejętnie wykorzystała okazje, jakie oferował rynek. Szybko rozpoczęliśmy realizację transakcji zakupu portfeli wierzytelności, doceniając potencjał i korzyści ekonomiczne płynące z tego procesu i windykacji na własny rachunek. To też do dziś jest podstawą naszej działalności.

Czołowy gracz z dużym zapleczem

Zakup dużych portfeli wierzytelności, budowanie bazy klientów, wdrożenie polityki prougodowej we współpracy z klientem i gromadzenie kolejnych doświadczeń spowodowało, że ULTIMO weszło do ścisłej czołówki firm windykacyjnych w Polsce. Od 2014 należymy do szybko rosnącej międzynarodowej organizacji wyspecjalizowanej w zarządzaniu wierzytelnościami - B2Holding.

Dziś Grupa zatrudnia blisko 900 pracowników. Wdrożyliśmy wspólnie ponad 220 portfeli wierzytelności, współpracując w tym czasie z ponad 200 partnerami biznesowymi. Obsługujemy ponad 18,5 mld zadłużenia prawie 3 milionów polskich konsumentów. Ważną częścią naszego modelu biznesowego jest powstała w 2013 roku firma pożyczkowa – TAKTO Finanse.

ULTIMO – Dogadajmy się!

ULTIMO to profesjonalne, partnerskie i etyczne podejście do klienta. Dogadajmy się – to nasze hasło i filozofia działania, praktykowana na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim w kontaktach z osobami zadłużonymi, którym nasi doradcy pomagają wyjść z długów, ale też w relacjach z partnerami biznesowymi, jak i wewnętrznie – między nami, gdzie umiejętność współpracy, wypracowywania i wdrażania razem dobrych pomysłów, działają na sukces naszej firmy.

Dzięki doświadczeniu gromadzonemu przez ostatnie 15 lat, ULTIMO jest gotowe, by adekwatnie do wyzwań otoczenia rozwijać się, budować przewagę konkurencyjną i otwartą kulturę organizacyjną sprawnie wdrażającej zmiany, a tym samym utrzymać wiodącą pozycję na rynku przez kolejne lata.

 Logo 15 lat ULTIMO