Jak się dowiedzieć ile wynosi Twoje zadłużenie?

Zadłużenie może przydarzyć się każdemu z nas. Choroba, utrata pracy… to tylko niektóre sytuacje, w których spłata kolejnej raty staje się niemożliwa. Wówczas pojawia się zadłużenie. Na pewno chcesz się go pozbyć, odzyskując spokój. Aby było to możliwe, musisz wiedzieć, jaka to kwota. Wysokość zadłużenia możesz sprawdzić na kilka sposobów.

Pamiętaj, że zadłużenie to nie tylko sama kwota, z którą zalegasz wierzycielowi. Dochodzą do tego również dodatkowe koszty – m.in. odsetki za zwłokę. Suma z miesiąca na miesiąc może więc się zmieniać i wzrastać.

 

Jak dowiedzieć się, ile wynosi zadłużenie? Wszystko zależy od Twojej sytuacji.

  • Jeśli od powstania długu minęło dopiero kilka tygodni, bardzo prawdopodobne jest, że otrzymasz informację o przekroczeniu terminu spłaty – może do Ciebie dotrzeć zarówno listownie, jak i przez e-mail czy SMS-em. W komunikacie znajdziesz kwotę do zapłaty oraz podpowiedź, jak ją uregulować.
  • Jeżeli otrzymałeś pismo od Ultimo informujące Cię o zaległościach – wystarczy, że skontaktujesz się z naszym doradcą i/lub zalogujesz się na portalu obsługi zadłużenia eUltimo, gdzie uzyskasz pełną informację o wysokości Twojego zobowiązania, będziesz mógł zawrzeć ugodę, opłacać bieżące raty oraz korzystać z dedykowanych ofert.
  • Jeżeli od przekroczenia terminu płatności minęło 30 dni, a jego wysokość przekracza kwotę 200 zł (w przypadku osób prywatnych, 500 zł w przypadku firm), wierzyciel ma prawo zgłosić go do bazy jednego z biur informacji gospodarczej np. Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A. – wówczas po informację możesz zgłosić się właśnie do BIG (możesz zrobić to online, bezpłatnie raz na 6 miesięcy).
  • Jeżeli prowadzona jest wobec Ciebie egzekucja komornicza – szczegółowych informacji udzieli Ci komornik prowadzący Twoją sprawę.

 

Jak sprawdzić zadłużenie w Ultimo?

To bardzo proste. Jeśli jesteś Klientem Ultimo, z całą pewnością otrzymałeś od nas pismo. W nim znajdziesz informację o wysokości kwoty do spłacenia oraz inne istotne dane. Najlepiej jednak, jeśli podejmiesz kontakt z naszymi doradcami, którzy mogą nie tylko uszczegółowić informację o zadłużeniu, ale i podpowiedzieć Ci, jak spokojnie je spłacić. Wystarczy, że zarejestrujesz się na portalu obsługi zadłużenia eUltimo. Jesteśmy do Twojej dyspozycji również m.in. telefonicznie, listownie, a także za pośrednictwem e-mail. Wybierz formę kontaktu, która najbardziej Ci odpowiada. Pomożemy Ci polubownie rozwiązać sprawę zadłużenia i szybciej wyjść na prostą.

 

 

Wróć