Pomoc finansowa dla zadłużonych - co możesz zrobić, kiedy masz trudności ze spłatą należności?

Pożyczka gotówkowa, kredyt na samochód, karta kredytowa, rata za telewizor… dziś nietrudno wpaść w długi. O ile po drodze nie pojawią się problemy zdrowotne, nie utracisz pracy i pilnujesz spłaty – prawdopodobnie spłacisz zadłużenie w terminie. Nie zawsze jednak tak bywa. Jeśli i Ty masz trudności ze spłatą należności, nie obawiaj się – to nie koniec świata. Jeśli otrzymałeś korespondencję od Ultimo lub wezwanie do zapłaty, nie musisz panikować. To najlepszy moment, by dogadać się z nami.

 

Piętrzące się długi wcale nie muszą być dla Ciebie wyrokiem. Choć rzeczywiście, takie zagrożenie istnieje – zwłaszcza jeśli będziesz udawać, że zadłużenia nie ma. Jeśli masz nadzieję, że w ten sposób Twoja wierzytelność przedawni się lub zniknie – jesteś w błędzie. Gdy będziesz odwlekał spłacanie należności, dług wzrośnie (zwłaszcza, gdy sprawa trafi do sądu), a Ty będziesz mieć problem np. z możliwością podpisania umowy na abonament telefoniczny, internetowy czy telewizję kablową, już nie wspominając o lęku przed komornikiem. Tego wszystkiego możesz bardzo łatwo uniknąć. Jak? Korzystając z pomocy finansowej dla zadłużonych, którą zaoferować Ci może np. Ultimo.

 

Firma windykacyjna pomoże Ci w spłacie długu

Tak, dobrze przeczytałeś. Firma windykacyjna wcale nie jest czarnym charakterem, który tylko czeka, by wydrzeć Ci z portfela ostatni grosz. Wręcz przeciwnie – celem działania firm takich jak Ultimo jest wsparcie dłużników. Jak? Co prawda nikt nie spłaci zadłużenia za Ciebie, ale z firmą windykacyjną bez problemu dogadasz się w sprawie warunków spłaty.

Co może Ci zaoferować firma windykacyjna? Możliwości jest wiele – przede wszystkim rozłożenie płatności na małe, wygodne raty. Ich wysokość ustalisz samodzielnie, realnie oceniając swoje możliwości finansowe. Cel jest taki, byś spłacał zadłużenie krok po kroku, choćby były to niewielkie sumy.

Co więcej, jeśli od razu podejmiesz współpracę z wierzycielem, możesz uniknąć dodatkowych kosztów – np. postępowania sądowego czy egzekucji komorniczej. Wszystko zależy od tego, jak bardzo otwarty będziesz na możliwości spłacenia zaciągniętego zobowiązania.

 

Jak sięgnąć po pomoc dla zadłużonych?

To bardzo proste. Jeśli otrzymałeś pismo z Ultimo z informacją o posiadanym zadłużeniu, możesz:

  • skontaktować się telefonicznie – rozmawiając z doradcą; wystarczy, że podasz swój numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie;

  • nawiązać kontakt mailowy;

  • skorzystać z portalu obsługi zadłużenia eUltimo, dzięki któremu będziesz mieć stały dostęp do stanu zadłużenia, sprawdzisz przygotowaną dla Ciebie propozycję porozumienia, dokonasz płatności oraz masz możliwość skorzystania z dedykowanej oferty - na komputerze stacjonarnym, laptopie i telefonie;

  • skontaktować się listownie – najlepiej, podając numer sprawy, który znajdziesz w piśmie otrzymanym od firmy windykacyjnej.

 

Pamiętaj: im szybciej podejmiesz kontakt, tym szybciej zakończysz sprawę zadłużenia, odzyskując spokój i równowagę finansową.

  

Wróć