Firma windykacyjna - czym się zajmuje i kto może skorzystać z jej usług?

Firma windykacyjna to podmiot, który – zgodnie z nazwą – zajmuje się windykacją długów. Choć na pierwszy rzut oka brzmi to groźnie, wbrew stereotypowi nie dąży do pozbawienia dłużnika środków do życia. Zamiast tego, udziela mu wsparcia – tak, by spłata zadłużenia była możliwa, a problemy finansowe, krok po kroku, zostały rozwiązane.

Na przestrzeni ostatnich dekad model działania firm windykacyjnych zmienił się diametralnie. Podmioty takie jak Ultimo za cel stawiają sobie nie tylko efektywność w odzyskiwaniu środków należących do wierzycieli, ale przede wszystkim – kompleksową pomoc dla osób zadłużonych. Co to oznacza w praktyce? Że naszą intencją jest dogadanie się z osobą zadłużoną poprzez zawarcie korzystnej dla niego ugody (pisemnego porozumienia) – tak, by mógł spłacić ciążące na nim zadłużenie w ratach, które nie przekraczają jego możliwości finansowych.

 

Kto może skorzystać z oferty firmy windykacyjnej?

Klientami firm windykacyjnych są wierzyciele, a więc osoby lub podmioty, które mają problem z odzyskaniem należnych im pieniędzy. Mogą to być np. firmy, których klienci lub kontrahenci zwlekają z opłatą faktury, banki wobec których kredytobiorcy nie spłacają kolejnych rat zobowiązań, a czasem także osoby prywatne.

 

Firma windykacyjna to nie komornik, a dług to nie wyrok

To oznacza, że windykator dąży do polubownego rozwiązania problemu zadłużenia. Ultimo stawia na porozumienie, co w praktyce oznacza, że możesz:

  • uzyskać jasną informację o tym, ile tak naprawdę masz zadłużenia;

  • podczas spokojnej rozmowy oszacować swoje możliwości finansowe i na ich podstawie określić wysokość miesięcznej raty, która pozwoli Ci krok po kroku spłacić zadłużenie.

 

Pamiętaj, że Ultimo:

  • działa w oparciu o kodeks etyczny – nie musisz obawiać się kontaktu z windykatorem – jego zadaniem jest wsparcie Ciebie w rozwiązaniu problemów finansowych, z poszanowaniem Twojej prywatności;

  • oferuje Ci szerokie możliwości rozwiązania problemów finansowych – rozmowa to pierwszy krok w kierunku ustalenia dogodnych warunków spłaty, które pozwolą spać spokojnie. Odpowiadając na potrzeby osób zadłużonych Ultimo udostępnia także swoim Klientom portal obsługi zadłużenia eUltimo, w którym szybko, wygodnie i bezpiecznie można kontrolować stan zadłużenia, dokonywać wpłat oraz korzystać z dedykowanych ofert;

  • pozwoli Ci uniknąć skierowania sprawy na drogę sądową, a co za tym idzie – znacznie wyższych kosztów związanych ze spłatą długów;

  • nie pobiera dodatkowych kosztów związanych z obsługą zadłużenia – do kwoty zadłużenia naliczane są jedynie regulowane ustawowo odsetki.

Wbrew stereotypom, firma windykacyjna taka jak Ultimo jest partnerem zarówno dla wierzyciela, jak i dłużnika. Warto z nami podjąć współpracę.

Wróć